18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİNİN 102. YIL DÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANDI
 
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. Yıl Dönümü Törenlerle kutlandı. Şehitliğe çelenk sunumu ile başlayan tören; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti.
Hava Şehitliğinde düzenlenen törende  şehitlerimizin ruhlarına yapılan duanın ardından, İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, şehitlik anı defterine günün anlam ve önemine ilişkin bir not düşerek, “Büyük Türk Milletinin azizi evlatları, baş tacımız şehitler, Türk milletinin bu topraklarda hür, bağımsız ve alnı dik yaşayabilmesi için canlarını ve kanlarını, hepsinden önemlisi ruh ve gönüllerini bu toprak ve bizler için vermişlerdir. Bugün üzerinde yaşadığımız Anadolu topraklarının hamurunu karmışlardır. Böylece aziz ve kahraman şehitlerimiz Türk milletinin gönlünde ve zihninde her zaman müstesna yer edinmişlerdir. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Hatıralarını ve fedakarlıklarını hiç unutmayacağız” dedi şehitlerimizin mezarlarına çiçek bırakarak, şehit aileleri ile sohbet etti. Törenin ardından şehit ailelerine Subay Gazinosunda yemek ikramında bulunuldu.
 
18 Mart Çanakkale zaferimizi ve Şehitlerimizi anma Tören programına  İlçemiz Kaymakamı Dr.Ozan BALCI, Garnizon Komutanı Hv.Plt.Tuğg.Rafet DALKIRAN, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa ATAK,  Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman GÜL, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.