AMASYA VALİSİ SALİH IŞIK BAŞKANLIĞINDA İL SU YÖNETİMİ KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
 
 
Amasya Valisi Sayın Salih IŞIK başkanlığında İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.
 
Toplantıda Amasya Valisi Sayın Salih IŞIK, Yeşilırmak ve Tersakandaki kirliliğin önlenmesi, suyun kalitesinin arttırılması ve bu kaynakların korunması noktasında çalışmalarımız var. Kirliliğin sebeplerine gelince hayvan ve tarımsal atıklar, endüstriyel ve evsel kirlilikler yer almakta. Tabi kirlilik çeşidine göre sorumlu kurum ve kuruluşlarımız var. Bugün gündemimizde olan koruma eylem planı hakkında sunumlarımızı yapacağız ve değerlendirmelerde bulanacağız ifade ederek, toplantının hayırlı olmasını temenni ediyorum dedi.
 
Daha sonra yapılan sunumda Yeşilırmak Havzasında akarsu ana ve yan kollarda kirliliğin önlenmesi noktasında alınan tedbirler, Yapar Sulak Alanların Oluşturulması ve Tersakan temizliği ile ilgili yürütülen çalışmalar değerlendirildi. Gündemde yer alan diğer konuların görüşülerek karara bağlanmasıyla toplantı sona erdi.
 
Toplantıya Amasya Valisi Salih IŞIK, İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, Vali Yardımcısı Turgay İLHAN, Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, İlçe Kaymakamları ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.