İLÇEMİZ KAYMAKAMI DR. OZAN BALCI 1 MİLYON MEYVECİLİK FİDAN EKİM VE ÇİLEK YETİŞTİRME ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
 
İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, 1 Milyon Meyve Yetiştirme Projesi kapsamında  İlçemiz Bahçecik Köyü sınırlarında bulunan çalışma sahasında fidan tohumu ekim çalışmalarını ve çilek yetiştirme seralarında incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.
 
İlçemiz Kaymakamı, İlçemizde Meyveciliği Geliştirme Projesi Kapsamında, yürütülen çalışmalar son hızla devam etmektedir. Bu proje Kaymakamlığımız koordinesinde Merzifon Ziraat Odası Başkanılğı, İlçe Özel İdare Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olup, ceviz, misket elma, kiraz, kurşburnu, kızılcık, alıç, hünnap gibi 1 milyon meyve fidanı yetiştirildiğini ifade ederek, meyvecilik ile bitkisel üretime özel önem verdiklerini ve çiftçinin üreticinin zenginleşmesi için projeler yapıldığını ifade etti.
 
 İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI’ya inceleme sırasında Amasya İnsani Yardım Vakfı (İHH) İl Başkanı Ferdar BENLİ, Memursen Amasya İl Temsilcisi Recep ELİAÇIK, İlim Yayma Cemiyeti  Amasya İl Temsilcisi Nuri EKEN, Memursen Merzifon Temsilcisi Muhammed Yavuz ÇİNTAŞ ve TÜGVA Merzifon Temsilcisi Polat KANIK eşlik etti.