İLÇEMİZ KAYMAKAMI DR. OZAN BALCI İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE M.AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMINA KATILDI
 
İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, Akif Gülle Kültür Merkezinde Fen Lise öğrencileri tarafından gerçekleştirilen İstiklal Marşının Kabulü 96.Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programına katıldı.
 
Akif Gülle Kültür Merkezinde gerçekleşen program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve öneminin belirten konuşmanın ardından Fen Lisesi öğrencilerinin şiir okuması, slayt gösterisi ve “istiklalin öyküsü” adlı oratoryonun ardından  şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere İlçemiz Kaymakamı ve protokol tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından son buldu.
 
İstiklal Marşının Kabulü 96.Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programına, İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, 5. Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğg. Rafet DALKIRAN, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk KAYNAK, Kıdemli Hakim Yusuf ÖZKAN, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa ATAK, İlçe Emniyet Müdürü Seyfettin SÜER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet YOZGAT; Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dursun DAĞDELEN, Daire Amirleri, Fen Lisesi Öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.