İLÇEMİZ KAYMAKAMI DR. OZAN BALCI MERZİFON FEN LİSESİNDE YAPILAN YUNUS EMRE KÜTÜPHANESİ AÇILIŞ PROGRAMINA KATILDI
                                                                                         
İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, Merzifon Fen Lisesinde Yapımı tamamlanan Yunus Emre Kütüphanesi açılış programına katıldı.
 
Öğrencilerin severek kullanacağı ve sıra dışı, orijinal bir kütüphane yapılarak öğrencilerin kullanımına sunulan Yunus Emre Kütüphanesi açılışında İlçemiz Kaymakamı, kitabın bir araç olduğunu ve bilgiye aç bir toplum olduğumuzu ifade ederek, bizim dinimizin ilk emri oku. Bilgiye ulaşmanın en güzel yollarından biri kitaptır. Türk Milleti tarihin en büyük milletlerinden biridir. Milletimizi yarına taşıyacak olan çocuklarımızı iyi yetiştirmemiz lazım.  Liselerin özellikle dil öğrenmesi lazım. Dil yeni ufuklar açar. Günlük bir saat çalışarak bunu başarabilirsiniz. Her gün kitap okuyun, bilgisayarı iyi kullanmayı öğrenin. Bilgi edinmenin kolay yollarından biri de bilgisayardır. Kişilikli karakterli vicdanlı insanlar olun. Bu size değer kazandırır. Bu sayede önce kendiniz, sonra aileniz, sonra çevreniz ve memleketiniz kazanır dedi.
Program öğrencilerin hazırlamış oldukları etkinliğin ardından İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI tarafından Yunus Emre Kütüphanesinin yapımına katkı sağlayanlara plaket vererek, katkı sağlayan ve emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür etti.
 
İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI’ya İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb. Hakan KAHRAMAN, İlçe Emniyet Müdürü Seyfettin SÜER, İlçe Müftüsü Mustafa ALTUN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet YOZGAT, Okul Müdürleri ve öğretmenler eşlik etti.