İLÇEMİZ KAYMAKAMI DR. OZAN BALCI’NIN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI
 
Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya teşriflerinin kutlandığı “ Kutlu Doğum Haftası’nı'' idrak etmenin, sevincini, huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Hazreti Peygamberimiz; merhamet, barış, hoşgörü, ahlak ve şefkati kendi yaşamından insanlığa aktarmış, her bakımdan mükemmel bir örnek hayat sürerek akıllara, kalplere ve ruhlara hitap etmiştir. Yolumuzu aydınlatan, yüreklerimizi aşkla, merhametle dolduran sevgili Peygamberimizin hatırasına ve emanetine hep birlikte sahip çıkmalı, farklı renklerin, kültürlerin yaşam alanı bulduğu bu topraklarda sevgi ve hoşgörü ikliminin bozulmadan, ebediyete kadar daim kılınması için farklılıklarımızı birer zenginlik olarak görerek birbirimize sevgiyle kenetlenmeliyiz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığının belirlediği “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” teması ile kutlanan Kutlu Doğum Haftası'nın; ülkemize, hayırlar getirmesini diliyor, tüm dünyada birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını temenni ederek, Merzifonlu Hemşerilerimin Kutlu Doğum Haftasını tebrik ediyorum.