SAYFALARDAN GÖNLÜME ESEN RÜZGAR PROJESİ KAPSAMINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
 
İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, Merzifon Kaymakamlığınca yürütülen Sayfalardan Gönlüme Esen Rüzgar Kitap Okuma Projesi kapsamında öğrencilere yönelik düzenlenen Mart ayı ödül törenine katıldı.
 
Merzifon Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Sayfalardan Gönlüme Esen Rüzgar Kitap Okuma  Projesi kapsamında öğrencilere yönelik düzenlen tören Akif  Gülle Kültür Merkezinde  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Törende İlçemiz Kaymakamı,  bu güzel etkinlikte başarılı olan öğrencilerimizi ve onlara destek veren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Biz etkinliğe 1,5 yıl önce başladık. Müthiş bir ivme var. Bu proje buraya kadar. Kıymetli okul müdürlerimizin, elini taşın altına sokmasıyla gerçekleşiyor. Biz ülkemizi seviyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı iyi yetiştirmek istiyoruz. Onların bilgi ile donanmasını ve ufuklarının açılmasını istiyoruz. Bunun en güzel en kestirme yolunu da kitap okumaktan geçtiğini düşünüyoruz. Çünkü en sağlıklı ve güzel bilgi kitaplardadır. Öğrenciler sınavlarında , üniversite sınavlarında başarılı olmak istiyorlar. Ama kitap okumadan bunun olması da mümkün değil dedi. Kitap okumanın en keyifli işlerden birisi olduğuna dikkat çeken İlçemiz Kaymakamı kitap insanı hem geliştirir hem de mutlu eder. Kitap okuma bir emek işidir. Çocukların da öğrencilerin de gelecek dünyasında rekabet edeceği bir sürü insan var. Öğrencilere tavsiyem, günde minimum 1 saat kitap okuyun. Göreceksiniz, derslerinizde de çok başarılı olacaksınız. Kütüphaneyi de aktif olarak kullanın diye ifade etti. İlçemizde 11 adet Z kütüphane kurulduğunu söyleyen İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, bu seneki hedefimiz bütün ilkokullarda Z kütüphaneleri gerçekleştirmek. Kızlar mektebini ihale ettik. İhale bedelinin 4600.000Tl olduğunu yaklaşık 827.000TL’lik kısmını Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından geri kalan kısmının ise Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından karşılancağını söyleyerek, çocuklar için müze ve 4 kütüphane kuracağız dedi.     
 
Programa İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman GÜL, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Keramettin Duran ŞAHİN, Daire Amirleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dursun DAĞDELEN,  Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.