ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İFTAR PROGRAMI
 
 
Kaymakamlığımız tarafından Mehmet Akif Ersoy Sosyal Tesislerinde şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar verildi.
 
Düzenlenen iftar programına Amasya Valisi Sayın Dr. Osman VAROL’un yanı sıra İlçemiz Kaymakamı Gürkan DEMİRKALE, 5.Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğg. Özkan Edip AKGÜLAY, İl Emniyet Müdürü Fahri BULUT, İl Jandarma Komutanı Albay Selami AKŞİT, Belediye Başkanı Alp KARGI,  daire amirleri, şehit aileleri, gaziler, gazi aileleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okuma-yazma kursunu tamamlayan kursiyerler ve davetliler katıldı.
 
Amasya Valisi Sayın Dr. Osman VAROL yaptığı konuşmada; “Bu güzel akşamda, bu gönül sofrasında sizlerle olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu gönül sofrasındaki birliğimizi temsil edecek şekilde her kesimden vatandaşımızla buluşmamızı sağlayan Merzifon Kaymakamlığımız’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sizlere de bu davete icabet ederek bizlerle birlikte olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Okuma-yazma kursunu tamamlayan kursiyerlerimize daha öncesinde sertifikalarını bizzat vermek için söz vermiştim. Ramazan ayı başladığı için bir iftar programı içerisinde bu sertifikaları vermeyi düşündük. Kendilerini medeni cesaretlerinden ötürü sizlerin huzurunda tekrar tebrik ediyorum.”
 
Program, yapılan iftar duasının ardından Muşruf köyünde okuma-yazma seferberliği çerçevesinde açılan kurslara katılan ve başarıyla tamamlayan kursiyerlerimizin belge töreni ile son buldu.